Technický štandard vyhotovenia

icon
Konštrukčný systém stavby Nosný systém budov je tvorený:
  • základ: železobetónová základová doska,
  • zvislé nosné konštrukcie: monolitický skelet, obvodové a deliace steny železobetónové, hrúbky 200mm,
  • stropné dosky: železobetónové, hrúbky 220 resp. 250 mm
  • monolitické železobetónové schodisko.
icon
Deliace priečky Medzibytové priečky: železobetónové v hrúbke 200 mm ukončené sadrovými bielymi omietkami Vnútrobytové priečky: sadrokartónové s akustickou izoláciou - vyplnené minerálnou vlnou, biela maľba.

Stropy a svetlá výška Železobetónový strop ukončený bielou omietkou. Výška stropu v obytných miestnostiach je 2900 mm. V kúpeľniach a WC je sadrokartónový znížený strop od 2500 – 2700 mm s bielou maľbou.
icon
Podlahy a obklady Podlahy sú vyhotovené z cementového poteru a kročajovej izolácie. V obytných miestnostiach sú na výber laminátové parkety hrúbky 14mm od výrobcu Quick-Step. V kúpeľni a vo WC je aplikovaná hydroizolácia s položenou keramickou dlažbou a veľkoformátový obklad až po strop.
icon
Spoločné priestory na podlažiach Podlaha chodieb je z keramických dlaždíc. Schodiskové ramená a medzipodesty sú monolitické, povrchovo upravené protišmykovým náterom. Železobetónové steny s hladkou bielou omietkou so svetlou maľbou a sadrokartónové steny sú vyplnené minerálnou vlnou so svetlou maľbou. Na stropoch sú umiestnené LED svietidlá. Aktívne odvetranie spoločných priestorov je rozvodmi vzduchotechniky.
icon
Vstup Vstup do objektu pre rezidentov je z ulice Námestia 1 mája. Smart prístupový systém je ovládaný pomocou mobilnej aplikácie KONE FLOW a „čipu“ pre vstup do rezidencie. Služba na recepcii podľa dohody vlastníkov.
icon
Zdravotechnika Keramické umývadlá, farba: biela, výrobca LAUFEN. Vodovodné batérie,farba: strieborná, výrobca LAUFEN. Dizajnová vaňa, farba: biela. Závesné WC so sedátkom, farba: biela, výrobca LAUFEN. Armatúra na pripojenie práčky.
icon
Okná a balkónové dvere Okná a balkónové dvere sú hliníkové,výrobca: OKNOPLUS s prerušeným tepelným mostom, výplnené izolačným trojsklom a viackomorovým profilom. Výška okien 2100 mm, parapet okien 400 mm. V zostave jedno okno otváravo /sklopné, farba RAL 7016. Balkónové dvere: otváravo/ sklopné, celková výška zostavy 2500 mm, RAL 7016. Vonkajšie parapety: hliníkový plech, RAL 7016. Vnútorné parapety: drevotrieskové parapety, RAL 7016. Historická časť fasády má rozmer okien daný v súlade s pamiatkovým úradom, RAL 8008 s profilom RETRO, vonkajší parapet RAL 7036.
icon
Dvere Vstupné dvere: protipožiarne, bezpečnostná trieda 2, výrobca: D-TRADE, farba: antracitová RAL 7016 z vonkajšej strany, biela RAL 9003 z vnútornej strany. Interiérové dvere: plné s obložkovými zárubňami, CPL Laminátové.
icon
Silnoprúdová elektroinštalácia Každý byt/apartmán má elektrický rozvádzač silnoprúdu s hlavným ističom vo vstupnej chodbe. V miestnostiach sú osadené zásuvky, vypínače a vývody pre osvetlenie. Každý byt/apartmán je vybavený klimatizáciou vrátane osadených vonkajších a vnútorných jednotiek. Meranie elektrickej energie je pre jednotlivé byty/apartmány zabezpečené elektromermi umiestnenými v technickej miestnosti na prízemí neďaleko hlavného vchodu.
icon
Slaboprúdová elektroinštalácia Rozvod optickej internetovej siete, dodávateľ: ORANGE/ SWAN, z technickej miestnosti na prízemí do rozvádzača v byte/apartmáne. Štruktúrovaná kabeláž, v každej obytnej miestnosti sú osadené dátové zásuvky. Komunikáciu medzi bytom/ apartmánom a výťahom/ prístupovým systémom umožňuje videovrátnik.
icon
Vzduchotechnika Nútené odvetranie kúpeľní, WC a digestorov centrálnym systémom. V obytných miestnostiach je zabezpečená výmena vzduchu pasívnym vetrákom, výrobca: SIEGENIA.
icon
Vykurovanie Vykurovanie jednotlivých obytných miestností je doskovými radiátormi, v kúpeľni je elektrické podlahové vykurovanie a elektrický rebríkový kúpeľňový radiator. Reguláciu teploty v jednotlivých miestnostiach umožňujú termostatické hlavice. Diaľkové meranie spotreby. Zdroje tepla su kondenzacne kotly BUDERUS Logamax GB 162 na zemny plyn.
icon
Chladenie Pre byty/apartmány bez balkóna s historickou fasádou z ulice Námestia 1. mája je centrálna chladiaca jednotka umiestnená na streche, pri ostatných bytoch/apartmánoch je umiestnená na balkónoch. Interiérová a exteriérová jednotka je súčasťou štandardu.
icon
Tienenie Vonkajšie elektrické hliníkové žalúzie, výrobca KSYSTEM s nástenným ovládaním, farba lamiel a ostatných konštrukcií je RAL 7016. Žalúzie sú súčasťou štandardu vyhotovenia. Ovládanie žalúzií je riešené po prevádzkových blokoch t. j. jedna miestnosť jedno ovládanie. Byty v časti historickej fasády sú bez možnosti vonkajších žalúzií (vnútorné hliníkové žalúzie, výrobca: MARKAT, v týchto bytoch sú súčasťou štandardu).
icon
Balkóny Podlaha je tvorená keramickou protišmykovou dlažbou so soklíkom vysokým 70 mm. Na balkóne je osvetlenie a jedna elektrická zásuvka. Zábradlie je z oceľového štvorcového profilu ošetrené ochranným náterom s hliníkovou výplňou. Výška zábradlia je 1100 mm od podlahy. Terasy sú tvorené betónovou dlažbou uloženou na terčoch.
icon
Pivničné kobky Pivnice sa nachádzajú na prízemí (2,41 m2, 1935 mm x 1252 mm) a sú vyhotovené z plechových systémových deliacich priečok s uzamykateľnými plechovými dvermi. Podlaha je z keramickej dlažby.
icon
Parkovací systém Parkovanie je riešené v garážových halách v dvoch podzemných podlažiach s kapacitou 155 parkovacích miest (5400 mm x 2500 mm). Povrchovú vrstvu v týchto podlažiach tvorí betónová podlaha s epoxidovým náterom odolným voči vode.
icon
Výťahy Pre bytovú časť objektu je určených 5 výťahov, výrobca: KONE s kapacitou 8 alebo 15 osôb. Nerezová povrchová úprava výťahových dverí, stien, stropu kabíny s LED svietidlami. Smart prístupový systém pre vstup do rezidencie spolupracujúci s výťahmi.
icon
Odpadové hospodárstvo Miestnosť pre 11 x 1100 l plastových kontajnerov na odpad sa nachádza ešte pred hlavným vstupom z vlastným vchodom z ulice Námestia 1. mája pre diskrétny prístup smetiarov a obmedzeniu šírenia zápachu.
Developer si vyhradzuje právo zmeny jednotlivých položiek v prípade ich nedostupnosti a ich nahradenie položkami porovnateľnej alebo vyššej kvality. Pri týchto zmenách budú dodržané všetky požiadavky n a kvalitu a technické alebo technologické riešenia v súlade s príslušnými normami STN.