Top lokalita pri kúpe investičného bytu je Staré Mesto

Dom pekára Kesselbauera opäť ožíva

Vlastniť byt v centre mesta je snom nielen milovníkov mestského života, ale aj tých, ktorí kupujú byt s cieľom zarobiť na raste jeho ceny v budúcnosti. Ponuka bytov v centre je však limitovaná a zďaleka nestačí uspokojovať dopyt. Prečo je tomu tak? 

 

„Kľúčovým faktorom bývania v centre je unikátnosť. Centrum mesta sa nafúknuť nedá. Navyše v bratislavskom Starom Meste už len sťažka nájdete vhodné pozemky na rezidenčnú výstavbu,“ vysvetľuje Martin Škodáček, riaditeľ developmentu skupiny Proxenta dôvod, prečo je v centre Bratislavy nových bytov tak málo. 

 

Podľa Škodáčka záujemcovia o bývanie v centre Bratislavy nemajú v súčasnosti veľa možností na výber. „Keď si pozriete aktuálnu mapu novostavieb v Starom Meste zistíte, že najviac bytov sa pripravuje v lokalite okolo Nových Nív na hranici s Ružinovom, kde vzniká tzv. bratislavský downtown,“ približuje Škodáček. Ak však túžite po bývaní v skutočnom centre a navyše chcete bývať už o pár mesiacov a nie rokov, ponuka vhodných projektov sa zúži na minimum. Jednou z mála dostupných možností je projekt Kesselbauer, ktorý vyrástol v blízkosti Prezidentského paláca, na Námestí 1. mája. 

 

Projekt je vo finálnej fáze realizácie. Vo vnútri sa dokončujú spoločné priestory aj interiéry bytov, v exteriéri sa začalo s úpravou vnútorného nádvoria. Poloverejný vnútroblok je riešený ako park so zeleňou, lavičkami a drobným mobiliárom. Vzniknú tu vyvýšené zelené ostrovčeky so vzrastlými stromami a oddychovými zónami, ktoré poskytnú obyvateľom priestor pre relax, ale aj budovanie susedskej komunity.   

 

Byty sa predávajú v prevedení holobyt, avšak disponujú niekoľkými nadštandardnými prvkami ako sú exteriérové elektrické hliníkové žalúzie, klimatizácia v obytných miestnostiach, elektrická vyhrievaná rohož v kúpeľni či smart systém otvárania. Samozrejmosťou sú vstupné bezpečnostné protipožiarne dvere a hliníkové okná s izolačným trojsklom. Väčšina bytov disponuje lodžiami, tie na najvyšších ustúpených podlažiach zas veľkorysými terasami. K bytom je možné dokúpiť si skladový priestor, ako aj parkovacie miesto v podzemnej garáži. V parteri objektu sa počíta so vznikom niekoľkých prevádzok, ktoré vhodne doplnia funkciu bývania. 

 

Väčšina z celkového počtu 115 bytov a apartmánov v tomto projekte je už rezervovaná alebo predaná. Pre záujemcov je aktuálne k dispozícii limitované množstvo prevažne dvojizbových bytov, ktoré sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí zvažujú kúpu investičného bytu. „Ak hľadáte byt na investíciu, mala by vás zaujímať predovšetkým lokalita a stav,“vysvetľuje Lucia Szabóová, manažérka predaja developerských projektov skupiny Proxenta a dodáva, že v oboch parametroch je Kesselbauer ideálnou voľbou. Novostavbu na lepšej adrese v Bratislave jednoducho nenájdete. 

 

Developer projektu, investičná skupina Proxenta, avizuje, že ešte v závere tohto roka plánuje ukončiť výstavbu a požiadať o kolaudáciu projektu. Noví majitelia tak svoje byty budú mať k dispozícii už na budúci rok.