Byt plný ženskej energie

Dom pekára Kesselbauera opäť ožíva

Pastelové farby, záplava volánov či romantických vzorov? Ženský interiér sa dá docieliť aj inak. Presvedčí vás o tom architektka Veronika Pekarčík, ktorá pre čerstvú víťazku súťaže Miss Slovensko navrhla interiér, ktorý je výsostne ženský, no zároveň veľmi moderný a šik. Nachádza sa v novostavbe Kesselbauer v úplnom centre Starého Mesta, patriacej do portfólia investičnej skupiny Proxenta. 

 

Byt určený pre víťazku súťaže krásy dokončil developer do štandardu v neutrálnej farebnosti, ktorá pri zariaďovaní umožňovala architektke vybrať sa prakticky akýmkoľvek smerom. „V čase navrhovania interiéru sme ešte nepoznali tohtoročnú víťazku súťaže Miss Slovensko, vedeli sme však, že to bude mladá, nezávislá a krásna žena. Snažili sme sa vcítiť do jej potrieb a životného štýlu a vytvoriť pre ňu priestor, ktorý jej poskytne komfortné zázemie po celý čas „kraľovania“ na pomyselnom tróne krásy,“ prezrádza architektka koncept tvorby interiéru. Výsledkom je mladistvý, jemný, ženský interiér, ktorý prepája v sebe esenciu mesta s históriou lokality.

 

 

Byt má výbornú dispozíciu, ktorá umožňuje vstup na balkón z obidvoch obytných miestností, ale aj oddelenú kúpeľňu od toalety, čo už v posledných rokoch nie je pri novostavbách štandardom. „Už niekoľko rokov sme svedkami trendu neustáleho zmenšovania priemernej výmery bytov v novostavbách, čo sa zákonite musí niekde odraziť,“ konštatuje Pekarčík a dodáva, že spájanie hygienických miestností do jednej je dôsledkom práve tohto trendu.  Kesselbauer sa však aj vďaka polohe v absolútnom centre hlavného mesta radí medzi luxusnejšie novostavby, čomu zodpovedá nielen dispozícia bytov, ale aj ich vybavenie. Už v štádiu holobytu sú byty v Kesselbaueri vybavené klimatizáciou, exteriérovými žalúziami či vyhrievanou rohožou v kúpeľni. Vďaka veľkým oknám v hliníkových rámoch a nadštandardnej svetlej výške miestností pôsobia byty v Kesselbaueri vzdušne a presvetlene.

 

Takmer všetok nábytok v byte je riešený na mieru a vďaka opakujúcim sa materiálom a zjednotenej farebnosti pôsobí byt čisto a kompaktne. Kuchynský kút vymedzuje barový pult, ktorý zároveň slúži aj ako jedálenský stôl. Kuchynská linka od podlahy až po strop opticky zväčšuje priestor a okrem vstavaných spotrebičov ukrýva v sebe aj dostatok úložných priestorov.

 

 

Dominantným prvkom obývacieho priestoru je luxusný krištáľový luster, ktorý zaujme veľkosťou aj remeselným spracovaním. Neštandardným, ale vizuálne veľmi príťažlivým doplnkom, je aj zrkadlový paravan s viedenským výpletom, ktorý sa v byte opakuje na niekoľkých ďalších doplnkoch. Podľa architektky zažíva tento retro prvok veľký návrat na scénu a do moderných interiérov vnáša staromestskú atmosféru. Subtílna sedačka organických tvarov priestor odľahčuje, teplo domova mu zasa dodávajú záclony aj okrúhly koberec. Vďaka neutrálnej farebnosti, použitým materiálom a elegantným doplnkom pôsobí obývací priestor veľmi útulne, ale zároveň moderne a šik.

 

 

V spálni na prvý pohľad upúta čalúnená posteľ s mäkkým čelom v typicky ženskej staroružovej farbe. Mäkký koberec, zatemňovacie závesy a predovšetkým tapeta v záhlaví postele s jemným motívom navodzujú pocit bezpečia a harmónie. Štipku luxusu priestoru dodávajú elegantné nočné stolíky aj veľké zrkadlo v zlatom ráme. Prehľad a poriadok vo veciach zabezpečí šatníková skriňa s na mieru navrhnutým organizačným systémom.

 

 

Kúpeľňa je zariadená veľmi elegantne a súčasne prakticky. Práčku so sušičkou šikovne ukryje na mieru vyrobená vstavaná skriňa, kúpeľňové  v rovnakom dekore a farebnosti ako všetky ostatné nábytkové zostavy v byte. O správne osvetlenie sa postarajú dizajnové lampy umiestnené z obidvoch strán zrkadla.